Ankieta Data Science 2017

Już od jakiegoś czasu jestem zaangażowany w różne społeczności związane z Data Science i coraz częściej odkrywam kolejne miejsca w których są ludzie piszący, mówiący i oddychający machine learning w Polsce. Przygotowałem ankietę, której zadaniem jest zbadanie naszej Polskiej społeczności, jeżeli jesteś lub chcesz być jej częścią to proszę o uzupełnienie.

Ankieta Data Science 2017

Drogi internauto jeżeli jesteś związany z data science, machine learning lub pokrewne to proszę wypełnij ankietę:

https://goo.gl/H4p7Av

Powodów do stworzenia ankiety było wiele i od jakiegoś już czasu nosiłem się z takim zamiarem. Z jednej strony interesuje mnie to środowisko, sam czuję się jego częścią i chciałbym wiedzieć na ile moje problemy czy przyzwyczajenia pokrywają się z innymi. Czy jesteśmy wszyscy odmienni, czy może da się nas data scientist’ów jakoś pogrupować, zaszufladkować i sklasyfikować (musiało paść to słowo).

Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że jestem jednym z współtwórców serwisu PLON.io i odpowiedzi zawarte w tej ankiecie oraz wyciągnięte wnioski pozwolą zbudować lepszy produkt. Narzędzie, które  będzie pomagało w codziennej pracy przy budowaniu prototypów algorytmów, uczeniu się nowych technik oraz łatwym eksperymentowaniu z modelami.  Moim marzeniem jest stworzenie miejsca w którym będziemy mogli sobie nawzajem pomóc i które pozwoli na otwartą wymianę wiedzy, naprawdę mi na tym zależy i całymi siłami (z różnym skutkiem) dążę do tego.

 

Wyniki i podsumowanie

Jak pisałem zależy mi na społeczności, której czuję się częścią. Więc co należy do społeczności należy oddać społeczności, wszystkie wyniki zostaną publicznie opublikowane. Tylko proszę dajcie mi trochę czasu na przeprowadzenie badania oraz obróbkę danych. Planowany termin to 10 września 2017.

 

Zdjęcie od Jordan Ladikos

1 Comment Ankieta Data Science 2017

  1. Pingback: Podsumowanie ankiety Data Science Polska 2017 - About Data

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.