O mnie

Misja

Krzysztof Sopyła

Wierzę, że wiedza pomaga tworzyć lepsze jutro poprzez uwolnienie nas od monotonnej pracy. Jej wykorzystanie pozwala nam doświadczyć twórczego spełnienia.

Wierzę, że wiedza bez praktycznego wykorzystania to zakopany talent. Wiedza powinna służyć ludziom, nie można jej zostawić dla siebie. Dlatego tak ważne jest dzielenie się, kolaboracja, wymiana doświadczeń oraz wykorzystanie jej w praktycznych rozwiązaniach. Staram się wykorzystywać metody AI w szczególności NLP do tworzenia nowych produktów.

Bio

Zaczynałem jako programista, później naukowiec, a ostatnio manager projektów i zespołów w dziedzinie uczenia maszynowego i przetwarzania danych. Moje doświadczenia obejmują prowadzenie projektów i działów uczenia maszynowego w :

Na blogu piszę o analizie danych i uczeniu maszynowym. Poszukuję swojego miejsca w świecie robię to poprzez uczenie się, treningi i religię.

Naukowiec

Pracując na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Matematyki i Informatyki, zajmowałem się uczeniem maszynowym oraz ogólnie pojmowaną dziedziną „Data Science”.  Moje zainteresowania związane są z metodami NLP dla języka polskiego. W szczególności interesują mnie metody agregacji wiedzy w modelach sieci neuronowych na podstawie tekstu.

Przedsiębiorca

Jestem programistą z niespokojną i niecierpliwą duszą, która pcha mnie w stronę sceny startupowej i rozwijania swoich produktów wykorzystując posiadaną wiedzę. Od 2014 wraz ze wspólnikiem rozpoczęliśmy prowadzenie firmy programistycznej Ermlab Software , w ramach której rozwijamy asystenta pisania Goodwrite.pl (aka Polskie Grammarly)

Sportowiec

Moje poza zawodowe zainteresowania związane są głównie ze sportem. Pierwotnie było to bieganie, później triathlon a gdy zostałem ojcem to regularne ćwiczenia fizyczne. Sport motywuje mnie do stawania się lepszym i przełamywania swoich słabości, uczy dyscypliny, cierpliwości oraz systematyczności. Dzięki niemu czuję się mocniejszy, sprawniejszy, mam więcej energii. Umożliwił mi poznawanie wspaniałych i uśmiechniętych ludzi.

Projekty

  • Goodwrite.pl – inteligentny asystent pisania
  • CoDoCzytania.pl – personal book advisor based on your mood.
  • https://bookscout.ai/ – AI-based service that pinpoints the best-matching content from around the world for book publishers
  • Plon.io– data science sandbox. Since 2017 has not developed anymore.

My best github repo:

Research projects:

Wystąpienie i prelekcje